فروشنده پسته کوهی طبیعی فله

فروشنده پسته کوهی طبیعی فله

فروشنده پسته کوهی طبیعی این محصول را به طرق مختلفی می تواند به فروش برساند از جمله فروش جزیی و خرد و در اوزان کم و همچنین فروش عمده، فروش مستقیم یا غیر مستقیم و یا فروش محصول به صورت بسته بندی شده یا فله. هر روش مزایا و معایب خود را دارد و هر کدام در شرایطی به خصوص، می تواند بهترین نتایج و کارایی را داشته باشد.

در میان این روش ها، طبیعتا فروش فله مزایای بیشتری دارد چرا که هم کم هزینه تر است و هم روش های دیگر را پوشش می دهد. به طور مثال در فروش فله، فروشنده قادر است با هر وزن دلخواه مشتری، پسته کوهی طبیعی را به او بفروشد و خریدار در تعیین میزان خرید کاملا مختار و ازاد است.

علاوه بر این نکته، به دلیل عدم بسته بندی و عدم صرف بودجه در این زمینه، قیمت پسته کوهی دیگر افزایش نمی یابد و سبب بالا رفتن قیمت تولید نخواهد بود و خریدار مبلغ کمتری را بابت خرید پسته کوهی طبیعی خواهد پرداخت. پس در نتیجه می توان ادعا کرد که کاهش قیمت‌ پسته فله را می توان یکی از امتیازات و برجستگی های این روش فروش عنوان کرد.

فروشنده پسته کوهی طبیعی فله

 مراحل تولید پسته کوهی مراحل تولید پسته کوهی

پسته طبیعی یا همان پسته کوهی یا پسته وحشی یا بنه کوهی، بر عکس دیگر انواع و ارقام پسته خارج از دخالت انسان تولید می شود و فرایند تولیدش متفاوت از پسته های معروف و موجود در بازار است. پسته کوهی طبیعی نامش را از روش کاشت و پرورشش وام‌ گرفته است. دانه پسته کوهی توسط پرندگان در مناطق کوهستانی پراکنده می شود و در شکاف زمین قرار می گیرد و در سرمای زمستان شکسته شده و در بهار جوانه می زند.

نهال بنه انقدر رشد می کند تا به ۷ تا ۹ متر برسد. ارتفاع درخت بنه یا سقز را ۱۰ متر نیز گزارش داده اند. این درخت با آب باران و رطوبت زمین سیراب می شود و بدون هیچ مراقبت و نگهداری و سمپاشی رشد می کند. میوه ی این درخت پرخاصیت در اواخر تابستان به طور کامل می رسد و فصل برداشت پسته کوهی طبیعی آغاز می گردد. افراد محلی برای چیدن پسته کوهی راهی جنگل ها شده ‌و با باری از پسته کوهی روانه بازارهای کوچک هر شهر می شوند. این‌ روش البته زمانی بیشتر رواج داشت که بنه فقط در مناطق محلی شناخته می شد اما اکنون که بنه شهرت جهانی یافته، برداشت پسته کوهی با سازمان دهی بیشتر انجام می شود.

اکنون افرادی که به برداشت پسته کوهی مشغول هستند به صورت گروهی ، محصول را جمع آوری کرده و ان را به تامین کننده یا کارخانه ای که به فراوری پسته کوهی مشغول است، می فروشند. فراورده کننده پسته کوهی، ان را در حجم بالا خرید می کند و پی از جمع شدن بار،  ان را در حوضچه های مخصوص شستشو می دهد تا هم خار و خاشاک و هم‌ گل و خاک روی بنه از بین برود

این شستشو در چند نوبت انجام می شود تا علاوه بر جدا کردن موارد اضافی، پسته های کوهی پوک‌ را نیز جدا نماید. پس از ان نوبت به خشک‌ کردن پسته کوهی طبیعی می رسد. پسته باید به خوبی خشک‌ شود وگرنه با جذب رطوبت، طعم آن تغییر می کند.

پس از خشک‌شدن کامل پسته های کوهی، ان ها به صورت های مختلف بسته بندی می شود تا برای فروش در بازار آماده گردد و یا اینکه روانه بخش دیگری از کارخانه می شود تا با دستگاه بنه شکن، شکسته شود و مغز ان‌ تهیه می گردد. مغز پسته کوهی هم‌ به صورت کامل و هم به صورت پودر و دندانه قابل مصرف است و طرفداران زیادی در بازار داخلی و خارجی دارد.

قیمت نهایی پسته ارگانیک

قیمت نهایی پسته ارگانیک

قیمت پسته کوهی طبیعی یا همان پسته ارگانیک مانند تمامی ارقام دیگر پسته و هر محصول موجود در بازار، تحت تاثیر عوامل متعدد تعیین می گردد. اما انچه در اینجا قابل تامل است پایین بودن قیمت این نوع پسته در مقایسه با دیگر ارقام می باشد. جالب تر اینکه خواص پسته کوهی بسیار بیشتر از پسته های صادراتی و معروف موجود در بازار می باشد. دلیل این ارزانی و نازل بودن قیمت را می توان طبیعی بودن مراحل رشد و عدم نیاز به مراقبت، کود و سموم و دیگر هزینه های باغداری دانست.

در هر حال پسته کوهی طبیعی، یک محصول ارگانیک است و چون روز به روز مصرف محصولات ارگانیک افزوده می شود. و با توجه به اهمیت میران‌تقاضا بر قیپت محصول، انتظار می رود قیمت پسته کوهی ارگانیک و طبیعی نیز بالاتر رود.

اگر مصرف کننده و خریدار پسته کوهی ارگانیک هستید و به دنبال اطلاع از قیمت نهایی ان می باشید، می توانید با تماس با واحد فروش سایت کوشادانه، به راحتی به این اطلاعات دست یابید. کارشناسان سایت ما همیشه پاسخگوی سوالات و درخواست مشتریان می باشند.

برای ارتباط بهتر در

whatss app

کلیک کنید یا

به سایت کوشا دانه مراجعه کنید و با دریافت کاتالوگ و همچنین نحوه خرید را از کارشناسان ما سوال فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *